| SayMeSayYou a întrebat:

Am aproape 15 ani si 1.64 inaltime.si 55 kg si as vrea sa slabesc putin. Da nu vreau rasp de genul mananca putin, evita dulciurile. vreau diete.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DeeaLove08 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un nutritionist! depinde ce dieta se potriveste pentru organismul tau!

| babyblue a răspuns:

Nu te infometa. E cel mai rau lucru pe care il poti face, avand in vedere ca esti la pubertate.
Fa sport:stabileste-ti un program de exercitii pe care le poti practica zilnic.Sau,mergi sala.

Succes.

| Cameliaa12 a răspuns:

Hey, calculeaza cu asta http://www.frumusele.ro/Calculator-Indice-Masa-Corporala, vezi ce IMC zice ca ai pentru inaltimea ta si verifica daca chiar ai nevoie sa slabesti sau poate chiar sa te ingrasi :)

| florinsandu a răspuns:

In fiecare dimineata bei un pahar de apa pe stomacul gol, dupa trei zile bei doua si mai departeo sa ajungi la trei patru, te ajuta sa elimini si toxinele, daca te gandesti ca normal este sa bei cel putin 2 litri de apa pe zi vezi daca faci asa,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmmmm, ma pui pe ganduri
esti cam micuta de statura pentru varsta ta.
la 1. 64 m inaltime, este recomandat sa ai (64 - 10) = 54 de kilograme. Eu am 13 ani, tot 1, 64 m inaltime si doar 46 kilograme. Eu as vrea sa ma ingras. Tu nu trebuie sa slabesti. Trebuie sa te ingrasi.
Daca vrei neaparat sa slabesti, fa exercitii in fiecare dimineata, sau, sunt la farmacie pastile care, odata ajunse in stomac, se umfla si mananci astfel mai putin.
SUCCES
Scuza-ma pentru greseli.