| crisu1000000 a întrebat:

Am aproape 16 ani si am o mica "dilema". Daca atunci cand apas pe sani ma doare(nu foarte tare,durere suportabila), ce poate insemna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu inseamna nimic, sanii sunt mai durerosi in anumite perioade ale lunii, din cauza modificarilor hormonale.
Ideal este sa-i protejezi si sa nu-i atingi sau lovesti, ca atunci sunt foarte durerosi.

| Teo29 a răspuns:

Buna, mergi la un dr. competent in ecografie si vezi ce iti va zice. Aici ne putem da cu parerea fara sa stim exact ce problema ai de fapt acolo.

Asa, medicul vede clar daca este o problema si te va sfatui pentru viitor cum sa recunosti simptomele unor boli din timp, eventual.

| deobiceiinsist a răspuns:

Asa e normal, si daca sunt mici sau mari, cand apesi te doare