| denisaa56 a întrebat:

Bună! am auzit că cică femeia la ciclul menstrual nu are voie să intre în biserică. e adevărat? am nevoie de un răspuns, duminică voiam să merg la slujbă dar voi fii pe ciclu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unde ai auzit asta, la radio sant?
Evident ca-i o gogorita, inventata de cine stie ce pacatoasa.

| dinaprilie a răspuns:

Cum va este voua frica de tradare dar in acelasi timp va/ne si place cu dansa in poponet..sa ne simtim bine dar sa nu pacatuim..ESTE O …ori este Pacatos ori nu esti! NU EXISTA MAI PUTIN PACATOS.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dinaprilie):

Ce legătură are menstruația cu asta? Crezi că femeia alege sa aibă menstruație? Ești bolnav la cap? Cine se simte bine la menstruație? Ce e menstuatia in capul tau?

| Ciprian09 a răspuns (pentru dinaprilie):

Ce inseamna sa nu preacurvesti? ai voie si nu prea? sau cum vine treaba asta?

| dinaprilie a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit..nu o sa ne intelegem niciodata pron text..click dreapta

| dinaprilie a răspuns (pentru Ciprian09):

Cand dorim sa eschivam ceva tindem sa dam valente actiunilor ca sa mai "scapam" noi un pic de ce ORICUM nici pentru nou nu este prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa gândesc numai fanaticii religioși misogini. Ești tare fraieră daca alegi sa crezi într-un zeu sau sa urmezi o religie care te considera o jegoasa pentru că treci prin ceva natural ce nu poți controla. Fa ceva cu stima aia de sine că e la pământ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar.
Nu ai voie decât in pridvor si nu poti saruta icoanele.
Dacă biserica are pridvor.

| sweetys a răspuns:

Mituri, mituri și iar mituri. Ca știe popa ca ești pe nașpa sau nu. Dar în general se sta mai spre ieșire și nu se pupa icoanele, dacă tot ții la mitul asta.