| andreeabutnaru1990 a întrebat:

am avut o afta bucala si am folosit albastru de metilen si nu mai iese de pe dinti. Cum pot sa scot culoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

De ce nu ai folosit AftiBlock? Albastrul de metilen, era pe vremea lu' bunica.
Oricum, si dintii albastri sunt frumosi. Inventezi tu o noua moda!

| Felys a răspuns:

In doua -trei zile se duce culoarea, nu are cum sa ramana mai mult

| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Bicarbonat de sodiu facut cu putina apa in loc de pasta de dinti pentru cateva zile si n-are de ce sa nu dea rezultate.Iar pentru aftele bucale, pe viitor, poti folosi glicerina cu nistatin care o gasesti la farmaciile cu laborator propriu si nu iti vei mai pata dintii.Multa sanatate.

| Helga_Otilia_1992 a răspuns:

Hey, salut. Ai reusit sa scoti pata de pe dinti?