| mika99 a întrebat:

Am cam patit-o in ultima vreme...ma plimbam cu rolele(n-o mai facusem de foarte foarte mult timp.) si din neatentie am coborat o panta destul de abrupta nestiind sa franez, am luat un zid in brate. Problema e ca m-am lovit destul de tare la sold. Pot merge, nu ma doare daca stau, insa daca misc piciorul drept in animite pozitii simt un disconfort. Credeti ca e grav? trece de la sine sau trebuie sa ma duc la doctor? ma gandesc ca daca era mai grav nu mai puteam merge deloc...sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CreierSupersonic a răspuns:

Depinde cat de puternica e durerea, daca te doare tare e bine sa mergi la doctor si asa e bine sa mergi, oricum iti va trece in cateva zile happy

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Da, daca era ceva grav, nu mai mergeai deloc. Cred ca dupa citeva zile iti va trece, odata ce nu te doare daca stai. Iar daca nu trece, e bine sa te duci totusi la doctor, caci poate fi ceva grav, sau care se agraveaza.
Si altadata sa ai grija mare la ce iei in brate, e mai de preferat sa imbratisezi o fata decit un zid!happyhappyhappy

| mika99 explică (pentru cristi202):

Nu sunt lesby laughing tongue dar merci pentru pont oricum tongue

| cristi202 a răspuns (pentru mika99):

Pai vad ca ai o fata de baiat la avatar, si asa am crezut ca esti baiat. Insa daca esti fata, poti schimba la ce am zis cuvintul "fata" cu "baiat". Sigur va fi mai interesant!happyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi ceva grav daca e la coloana. Eu ti-as recomanda sa mergi la un doctor.

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Pai dakte doare cred ca ar trebui sa mergi la doctor doar asa sa intrebi sa vezi poate cinestie poate ai doar o luxatie cv.

| Madalina84 a răspuns:

Eu as crede ca trebuie sa te duci la doctor, e mai sigur decat sa se agraveze

| Ania100 a răspuns:

Pune gheata pe el, apa fierbinte, sau in cel mai bun caz sa mergi la doctor.Bafta!

| Ania100 a răspuns:

Ai fi putut merge, dar te-ar fi durut foarte tare. Mie mi s-a intamplat

| mika99 explică:

Nu ma doare foarte tare, e o durere suportabila...ciudat este ca desi impactul a fost destul de nasol, nu m-am invinetit(am doar niste urme rosii). daca ar fi fost luxatie, as mai fi putut sa merg?

| mika99 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri! daca in cateva zile nu observ o ameliorare, dau o fuga pana la doctor. Oricum am scapat usor.as fi avut toate sansele sa-mi rup ceva sau sa-mi sparg capul la cum m-am izbit laughing