| sergiu19997 a întrebat:

Am dureri si pulsatii in tampla dreapta. E de la maseaua cariata tot de pe aceeasi parte sau de la ochi de la lumina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Poate ai facut un puseu de hipertensiune cauzat de stres, statul la calculator, etc

| Deliiiia a răspuns:

Buna! E cel mai probabil de la ochi, fiind vorba despre o migrena oculara. Poti lua un ibuprofen pentru diminuarea simptomelor sau sa-ti faci un ceai verde(la ora asta nu e recomandat). De regula de la masea se trage la ureche.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Se poate si maseaua, daca te-a mai deranjat, cam amandoua dor si nu stii care mai tare, tampla sau maseaua.

| Lupulalbastru a răspuns:

Sau de la oboseala.Sau prea mult privit in fata monitorului.Sunt multe de vina pentru aceste migrene.Incearca sa iesi afara sa iei niste aer si daca nu-ti trece fii sigur ca e de la masea.Ia o aspirina iar daca ai probleme cu stomacul combin-o cu vitamina C