| Roberto2345 a întrebat:

Salut grup. Mi-am scos o masea, era foarte cariata. Am avut si abces in timpul ala. Chestia e ca dupa nici o saptamana, am inceput sa simt un miros urat in nas. Cand imi suflu nasul, iese o secretie verde. Am observat ca ma doare si capul pe partea dreapta mai des. (acolo a fost si maseaua scoasa). Ce sa fac? Sa ma duc la acelasi dentis de mi-a scos maseaua sau sa ma duc in alta parte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jaegerjaquezz a răspuns:

Eu zic sa mergi la un control mucoasa verde poate fii de la o simplă raceala sau in cel mai rau caz de la o sinuzita doamne fereste. Nu prea are legătură maseaua cu durerea de cap dupa ce ai extraso

| Roberto2345 explică (pentru Jaegerjaquezz):

Nu este de la raceala, nu ma simt a fii racit. Am stat o saptamana pe antibiotic (augumentin) dupa ce mi-am scos maseaua. Si mirosul din nas inca il am si in momentul de fata. Deci sa ma duc la un control orl?

| Jaegerjaquezz a răspuns (pentru Roberto2345):

Da mergi daca ai mirosul in nas, cu siguranta ai puroi/ infecție la sinuri fuguta nu mai sta

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

La dentist sau la orl te poti duce.