| anonim_4396 a întrebat:

Am fost diagnosticata cu "nisip la rinichi",daca este cineva care a avut sau are si stie, ce alimente ar trebui sa consum si ce alimente nu ar trebui sa consum.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Biggiesan a răspuns:

Am avut si eu. Mi s-a dat niste pastile naturiste. Apoi ceai de cozi de ciresi, coada soricelulului, coda calului, matase de porumb. Consum de fructe si legume. Atentie la bauturile din comert si felul de apa!

2 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Stiu ca si un prieten are, si daca bine imi aduc aminte, nu avea un regim anume, ci doar tratament + recomandarea de a bea multa apa, sper ca ti-am fost de ajutor!

| biiia7joi a răspuns:

Si eu am avut si am baut ceai de cozi de cires si medicamente naturiste. Daca ai fost diagnosticata banuiesc ca ti a prescris si o reteta. Si nu este indicat deloc sa bei cafea, ciocolata calda si suc "negru". Sanatate!