| anonim_4396 a întrebat:

Ce tip de apa ar trebui sa bea cineva cu nisip la rinichi? Conteaza ce apa beau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Apa plata si ceaiuri din codite de cires.

| mioara a răspuns:

Se bea 2 litri pe zi si bei apa plata

| ioanaa a răspuns:

Depinde si ce ti-a recomandat doctorul. Eu in afara tratamentului propriu-zis, a trebuit sa beau doar apa plata si ceaiuri, si am renuntat la sucuri si alte prostii, si mi-am mai revenit. Si totusi, pe atunci eram acasa si mai beam apa de la robinet, dar de cand m-am mutat m-am saturat sa car bidoane cu apa pentru consum zilnic (asta ca un mic P. S.laughing

| carmenzo a răspuns:

IN AFARA DE APA CU MULT CALCAR POTI SA BEI ORICE APA, DAR ITI RECOMAND UN PAHAR DE BERE IN APA FIERBINTE IN FIECARE ZI TIMP DE O SAPTAMANA! SANATATE

| ka2 a răspuns:

Apa plata - normal. Dar un doctor mi-a spus ca atunci cand simti nevoia de minerala (acidulata) bea fara problema, ca inseamna ca organismul tau are nevoie! si berea e buna

| Uana_5406 a răspuns:

Apa de izvor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceai din ienupar+macese+coada calului in loc de apa. Si o data pe zi se adauga in ceai si pir (doar o data pe zi nu mai mult).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat, fara zahar. La mine a functionat.