| pufulete2021 a întrebat:

Bună,am fost slaba tare de mică și acum la fel sunt, am 22 de ani cu 45 de kg,am avut problema cu paraziti intestinali de mică, acum ma simt obosita mereu orice aș face, pot da în cancer de la paraziti intestinali dacă am și acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tot pui intrebarea asta pe forum nu te va ajuta cu nimic, fiindca pierzi timp pretios, in loc sa mergi la orice cabinet de analize medicale sa-ti faci un TEST COPRO-PARAZITOLOGIC sa se stie exact ce paraziti ai si medicul de familie sa-ti prescrie tratamnetul medicamentos.

Pe acest forum NU avem medici!
Aici scriem si va sfatuim din experinta personala.

| Floridori a răspuns:

Problema parazitilor intestinali nu este, sau nu ar trebui sa fie, una eterna. Daca ai avut paraziti intestinali in copilarie, ar fi trebuit sa iei tratament de atunci pentru a-i elimina.

Parazitii pot cauza afectiuni grave, daca se inmultesc si migreaza catre organele vitale.
Mergi la medic, fa analize, vezi despre ce paraziti este vorba, vezi ce organe au fost afectate si ia tratament.

| pufulete2021 explică (pentru Floridori):

Pe data de 5 merg la analize să-mi ia sânge și acolo pot vedea dacă am paraziti, diagnosticul

| Floridori a răspuns (pentru pufulete2021):

Coproparazitologic nu?