| XcrisSSx a întrebat:

Am și eu o întrebare. De ceva timp am observat ca pleoapa de la ochiul drept îi mai căzută decât cea de la ochiul stang.Adică în oglinda chiar nu se oberva, dar doar în poze.Din ce cauza? Se poate remedia cumva, in afara de intervenție chirurgicala.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Du-te la un oftalmolog si vezi care e problema

| CuriousStuff a răspuns:

Uite-te la poze mai vechi cu tine, cel mai probabil asa ai fost mereu dar nu ai observat. Fata si corpul uman nu sunt in simetrie perfecta, buza pe o parte sta putin mai sus, sau mai jos, un ochi e mai sus sau mai mare, narile nu sunt egale. Daca stai sa te uiti bine nimeni nu e perfect simetric.
Daca totusi schimbarea asta a aparut acut, dintr-o data e cazul sa mergi la medic pentru un control, ar putea fi multe chestii...
Multa sanatate.

| untu a răspuns:

Mergeti la medicul de familie si apoi la medicul oftalmolog sau la medicul endocrinolog! Nu stiu, dar vezi acolo care e problema!

| Claudiu1905 a răspuns:

Poate ca ochiul drept e fotosensibil. Al meu este, dar nici nu vad bine cu el

| mateyluca a răspuns:

Am si eu aceiasi problema, iti ti cumva parul intr-o parte?
Daca da nu este o problema mare, dar daca nu si nici nu vezi foarte bine du-te la un medic!