| anonimusf001 a întrebat:

Buna!
Am început de curând un tratament de rejuvenare faciala.
Am mai făcut acest tratament și l-am terminat la sfârșitul lunii mai.
Acum ca urma sa merg pentru a7-a oară.
Am văzut ca îmi sunt extrem de sensibili dinții și smalțul foarte slab. Am observat anumite dungi pe majoritatea dinților, mai ales pe cei din fata. (Unde și acționează cel mai bine laserul) recent mi s-a rupt un dinte. Am fost la stomatolog, l-a rezolvat, dar am uitat sa îl întreb dacă asta ar afecta dantura.

Ce credeți? Rejuvenarea faciala poate avea efecte adverse asupra danturii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă laserul e puternic, radiația lui trece prin piele și ajunge la dinți. Dar problemele cu calciul la dinți sunt de altă natură.

| anonimusf001 explică (pentru sadrian46):

Da, e puternic laserul

| sadrian46 a răspuns (pentru anonimusf001):

Vorbim.