| HideWhisper a întrebat:

am inteles cum ca mama ar ramane gravida. Ia venit ciclu in urma cu o luna maro, iar in urma cu 2 saptamani, i-a venit curat. Are senzatii de foame, merge des la tualeta si ii este frig. Mentionez ca are 45 de ani si din cate am inteles s-ar afla la menopauza si de foarte mult timp se streseaza din unele aspecte ce nu au legatura cu cazul de fata. Exista cumva sansa de a ramane insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Unele lucruri nu se leaga. Daca mama ta e la menopauza,nu are cum sa ii mai vina ciclul. Daca ii vine,inseamna ca nu a intrat la menopauza, dar avand in vedere varsta e posibil ca aceasta perioada sa se apropie si ea sa se confrunte cu niste simptome premenopauza, iar aici se incadreaza ce ai descries tu. Putin probabil sa ramana insarcinata la varsta ei, iar daca vrea sa fie sigura, sa isi faca un test de sarcina.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ii vine ciclul nu are cum sa fie gravida.