| DjAnnaLove a întrebat:

Am lipsa de calciu si azi dimineata imi tremura mana dreapta foarte tare! Oare sa fie de la lipsa de calciu? Daca nu, de la ce altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoanaAlbu a răspuns:

Este foarte posibil sa fie o lipsa de calciu si magneziu. Calciu in general se ia in lunile cu litera "r", insa daca este o lipsa dovedita se pot lua suplimente oricand. Niste analize ar fi binevenite. Incearca s consumi alimente bogate in calciu si sa ai grija sa acoperi in fiecare zi necesarul de calciu pentru varsta ta. Este important si daca fumezi sau bei cafea sau ceai verde pentru ca absorbtia de calciu scade semnificativ. Uite un link cu necesarul de calciu pe varste si cu alimentele bogate in calciu http://femeilor.ro/......a-357.html

1 răspuns:
| bosnamanuelaloredana a răspuns:

S-ar putea sa ai tensiunea marita si lipsa de calciu