| deeaeu29 a întrebat:

Imi tremura mana dreapta foarte tare de mult timp. Mai nou din cauza stresului. E posibil? Am fost si la medic si am magneziul scazut. Deci nu stiu de la ce imi tremura mana. Acum imi tremura mana dreapta foarte tare dar nu stiu de ce. Imi puteti da sfaturi sau daca ati trecut si voi sa imi spuneti de la ce?
Multumesc! Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Exista multe cauze ale tremorului, de la afectiuni neurologice, la cele endocrinologice, consum cronic de alcool, deficite minerale. Sunt necesare o serie de investigatii pentru a gasi cauza. Medicul la care te-ai prezentat cu siguranta te va investiga. http://www.i-medic.ro/dictionar/tremor

| RAY a răspuns:

Poate fi pshiologic, poate fi din cauza nervilor nu stiu, daca as putea sa vb cu tine as putea sa stiu cat de cat dar asa

| xCat a răspuns:

Probabil ai si calciu scazut. magneziul si calciu nu ies tot timpul la valoarea reala din analizele de sange. ia calciu si mg cat mai mult.