| Gabriealice a întrebat:

Am luat 6 luni anti conception ale, apoi am incetat sa le mai iau pt ca am avut in accident. Prima Luna dupa ce am incetat sa le mai iau mia venit ciclu de 2 ori in aceeasi Luna. Ultima data fiind 29 iulie.Luna aceasta nu mia mai venit deloc, sunt cam 3 sapt si un pic de la ultima menstra. Am facut dragoste protejat. Am stari de oboseala, mie foame tot timpul si am avut niste scurgeri alb.galbui. Am facut in test dar mia iesit negative. Ce sa inteleg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Astazi sau maine se vor implini cele 28 de zile de la inceperea ultimei menstruatii, deci deocamdata nu iti intarzie menstruatia si in consecinta nu ai de ce sa fii ingrijorata. Ai putea sa te ingrijorezi doar daca inainte de inceperea tratamentului cu AC ai fi avut un ciclu menstrual regulat si constant de un anumit numar de zile care sa fi fost mai mic de 28 de zile.Starile descrise de tine nu sunt specifice unei sarcini care de altfel nici nu s-ar putea manifesta deocamdata fiindca astfel de manifestari ar putea sa apara doar dupa ce sarcina are minim 5-6 saptamani ceea ce nu este posibil in cazul tau. Daca actele sexuale intretinute in actualul ciclu au fost intotdeauna protejate nu ai nici un motiv sa te ingrijorezi deoarece teoretic nu este posibila formarea si instalarea unei sarcini in asemenea conditii.Multa sanatate.