| Mihai1000 a întrebat:

Buna, am nevoie de ajutorr! Sunt rarait si vreau sa vorbesc normal! Stiti niste exercitii ceva, orice? Dau si funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Trebuie sa mergi la un specialist dar trebuie sa ai si bani suficienti ca astia sunt la fel de scumpi per sedinta ca si psihologii.
Si nu e o problema care se rezolva de pe o zi pe alta.

| Zuzu1991 a răspuns:

Si intre urechi ai o problema mica, de gen nu te duce mintea... sa cauti pe google
https://www.google.com/search?q=cum+sa+scapi+de+rarait

| TamplaruAnisoara a răspuns:

La copiii mici: "Racul roade rădăcina ridichii" repetat mereu funcționează.

| Gusticel a răspuns:

Mergi la logoped. El stie cel mai bine.