| SweetGirl1303 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru, deci am 1, 68 si 75 de kg, si as vrea sa mai slabesc cam vreo 8-10 kg. Ideea e ca vreau sa ma ajutati cu cateva sfaturi, sau daca ati incercat pastile sau ceaiuri ceva, multumesc. Va dau funda! (va rog, scrieti-mi numai din experienta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dietele functioneaza pe moment, imediat cum renunti la ele, pui totul inapoi si chiar mai mult.
Sfatul meu este sa manaci sanatos, dar sa scoti din alimentatie fainoasele, dulciurile si bauturile, exceptie facan apa plata.
Miscarea in aer liber, inotul, mersul pe bicicleta, alergarea, gimnastica, aerobicul, toate sunt indicate in pierderea de greutate si echilibrarea organismului si a sanatatii.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Citeste despre cetoza.

| Costin_Sandy_1991 a răspuns:

Si eu sunt la dieta dar nu incerc cu niciun ceai pentru ca dupa un timp nu-si vor mai face efectul, pur si simplu mananc sanatos (fara paine, dulciuri, prajeli si grasimi) 3 mese pe zi si un fruct intre mese, am slabit 6 kg intr-o luna

| Costin_Sandy_1991 a răspuns:

Si eu sunt la dieta dar nu incerc cu niciun ceai pentru ca dupa un timp nu-si vor mai face efectul, pur si simplu mananc sanatos (fara paine, dulciuri, prajeli si grasimi) 3 mese pe zi si un fruct intre mese, am slabit 6 kg intr-o luna, ps. si 20 min exercitii in fiecare dimineata

| RinSan12 a răspuns:

Mananca cat mai multe mere sau orice alt fruct si trei cani de ceai verde (slabesti cate un kg in fiecare zi). Acum am 64 de kg. Acum trei zile am avut 67 mancand mere si trei cani de ceai verde si am mai baut apa ca sa imi potoleasca foamea.