| Maria_8823 a întrebat:

Am nevoie de o dieta incercata! eficienta! macar 4-5 kg pe luna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rallucaaa a răspuns:

Aa. uitasem tongue carnea trebuie doar de pui sau de vita, fiarta sau pe gratarwinking fara sare, fara condimente.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu îți trebuie dietă, ci învață să mănânci!
O alimentație săracă în calorii dar care să asiguri necesarul zilnic pentru buna funcționare a organismului și mișcare zilnică fizică pentru arderea caloriilor!
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| Haose a răspuns:

Alerga, mergi cu bicicleta, tine dieata etc ( scuze de raspuns stupid, dar vreau si eu sa vad celelalte raspunsuri big grin)

| Rallucaaa a răspuns:

Am o colega in clasa si cam de vrep 8 zile tine o dieta si in zilele astea a slabit 3 kg. eu zic ca in atata timp e bine tongue:X
Uite dieta:
3 zile fructe si legume
3 zile carne
3 zile lactate ( cu grasime foarte mica )
In ordinea asta trebuie sa o tii. nu ai voie sa mananci nici macar o guma. sau in alea 3 zile cu fructe si legume poti sa iti faci si o salata dar cu ulei de masline, otet de mere si sare, dar in cantitate doarte mica. Si ai voie numai apa plata.
Succes.

| Rallucaaa a răspuns:

Uitasem. Carnea trebuie sa fie doar de vita sau pui. Doar fiarta sau pe gratar, fara sare, fara condimente.winking.

| Pisicutamiau1 a răspuns:

Eu am incercat aceasta dieta timp de o saptamana si am slabit 7 Kg(1 kg. pe zi)
ziua 1. dim. un ceai de smeura, pranz legume fierte cu salata, seara un pahar cu lapte
z 2.d un mar, p salata cu rosii, s piure
3.d 1 l de apa, p. un suc/o cafea+peste fiert(200g), s. 3 banane
4. d 3 lingurite de miere, p.o felie de unt cu iaurt, s. un fruct(100 g)
5.d. lapte cu miere, p.2 morcovi si 1 castravete, s. supa( 100 ml)
6. d. cascaval(3 felii), p. spanac, s. o friptura de porc(150g-200g)
7.d.spaghete cu branza(300g), p. paste cu sos(100g), s. un mar si o banana

Incearca regimul! iti promit ca o sa mearge!