| GaBrYeLa18 a întrebat:

am nevoie de o dieta pe care ati incercat-o si voi si care a dat roade.Va rog cat mai repede si inca o data va spun ca vreau sa fie incercata de voi. FUNDA FUNDA FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Depinde de care dieta vrei. Sunt enspe mii. Poate suferi de inima, de ficat, de stomac, poate vrei dieta de slabit sau de ingrasat. Nu crezi ca ar trebui o mica precizare? Logica elementara, asta ar cere.

| GaBrYeLa18 explică:

Pai as vrea dieta de slabit e cam logic asta si vreau sa slabesc mai ales in zona abdomenului si putin la picioare.As vrea raspunsuri mai complexe cum are fi ce sa mananc dimineata pranz seara etc.Multumesc!

| tp a răspuns:

Diete sunt foarte multe, dar cum e vara cel mai bine e sa te axezi pe foarte multe legume si fructe. Fa foarte multe salate. Pe langa asta mai merge si carnea foarte usoara cum este cea de pui plus supele. Si bineinteles niste miscare daca alergi 20 de min pe zi e perfect.

| catalin2022 a răspuns:

Buna eu am slabit foarte mult (20 kg) in doar 2 luni si ceva cu dieta dukan care este foarte buna acum pierderea in grutate depinde de numarul de kilograme eu am pierdut ata deoarece aveam 105 si am ajuns pe la 83 si poti pierde mai mult si mai repede daca faci putin sport