| MindExplode a întrebat:

am niste ameteli dimineata cind ma trezesc si seara inainte de culcare.Mentionez ca nu fumez, nu sunt insarcinata, dar am niste dureri de burta. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hassel a răspuns:

Dureri de burta zici? asta poate insemna mai multe chestii:1)esti pe stop sau 2) te culci flamanda/mananci prea putin(la un tip de durere). Ameteala +durerea de burta (de burta-intestine nu de stomac) mai poate insemna ca ai paraziti intestinali.
Dar e si varianta cea mai optimista:nu ai nicio problema medicala, doar ca duci o viata putin cam agitata si de aceea te simti ametita dimineata si seara.So take a breakwinking

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate o lipsă de vitamine în organism sau o afecțiune internă.
Consultă medicul de familie!
Sănătate.
Pa, pa.

| LeMotán a răspuns:

Cauzele pot fi nenumarate, mai banale sau mai complexe: anemie, lipsa de calciu, probleme neuronale, diabet etc.
Indicat ar fi sa iti faci un set de analize.
Si incearca sa mananci mai sanatos. Ficat, lactate, legume si fructe.
Iti doresc multa sanatate! happy

| kareina a răspuns:

Ai grija ce mananci, tine un pic regim, totul fiert, s.ar putea sa fie bila(fierea), ea da stari de ameteala si dureri de burta(reflex) de la bila sau se mai poate intampla sa fie de la intestin daca ai probleme cu constipatia.

| sonya a răspuns:

Oboseala, stres si datorita faptului ca te ridici brusc din pat dupa ce ai stat si te-ai relaxat foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o clega de genul tau. Daca nu iti merge ce voi spune mergi la un doctor. Poate, daca ai gaz in casa sa iti iasa din centrala. Incearca seara sa inchizi usa la bucatarie si la camera ta. Oare se va mai intampla?

| deea84 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa te culci la timp si sa bei un pahar cu lapte si o lingura de miere. Fa asta pentru cateva zile si daca nu e oboseala e sigur anemia. Cam asa am patit si eu si a trebuit sa iau vitamine si ceva fier. Oricum poti sa fii sigura numai daca iti faci analizele de sange.