| Andreea23456 a întrebat:

Am o durere usor insuportabila cand misc sus jos de ea, la mana stanga. Ce ar putea fi? Ma gandesc ca poate am sucit-o cumva dormind..nu stiu. Cert e ca ma doare de vreo 2-3 zile! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu ai cum să-ți sucești mâna în somn pentru că te-ai fi trezit și din mormânt de durere, nu doar din somn.
Mă gândesc să nu fie vreun "junghi"; adică să te fi prins curentul. Caută să faci cât mai des exerciții ușoare de mișcare a mâinii.
Va trece de la sine în 1-2 săptămâni. Poți folosi alifie gen "bengay":
https://www.webfarm.ro/bengay---analgezic-si-antiinflamator---50-g.html
Găsești la farmacie și alte alternative.

| YourFriend a răspuns:

Ai depus efort mult zilele trecute? Daca da, poate sa fie doar o intindere. Daca nu, ar trebui sa vezi un doctor de familie.