| lavinia_5701 a întrebat:

am o intrebare, aveti idee cat timp ramane semnul de la operatia de apendicita(peritonita)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

De ramas iti ramane, dar eu cam dupa 4 ani dupa operatie abia se mai vedea. acum dupa 11 ani trebuie sa ma chiorasc sa il vad. diferenta se vede la bronz (cicatricea nu se bronzeaza).

6 răspunsuri:
| RhoOphiuchi a răspuns:

Pai iti ramane cicatrice pentru toata viata.

| Ambiguitate a răspuns:

Toata viata happy

| Laya a răspuns:

Cred ca pentru toata viata. Cel putin la mine au trecut deja 5 ani de cand m-am operat si un semn micut iti ramane pe viata (mama s-a operat acum 25 de ani si tot il are)...big grin

| Bullweif a răspuns:

Cam forever.dar il poti scoate ulterior cu laser parca, sau cu o grefa de piele. Asta numai cand s`a vindecat complet.

| Raul_6585 a răspuns:

Buna semnul ramane cel putin cativa ani ...ca si eu am fost operat de vreo 5 ani si nu mi-a trecut iar tatal meu a fost operat de vreo 20 de ani si se vede dar depinde si de doctor:d

| lavinia_5701 explică:

Multumesc pentru raspunsurihappy