| Anitta_Karla_1990 a întrebat:

Buna am o intrebare in urma cu cateva minute mi s-a intamplat ceva ciudat după ce am iesit de la dus imi era foarte cald iar apoi am vazut alb in fata ochilor si pentru cateva secunde cam un minut 2 nu stiu ce s-a intamplat m-am trezit in alta incapere iar ai mei ma strigau disperati mentionez ca pana acum nu am avut probleme de sanatate de nici un fel este ceva grav ma doare si putin capul acum? Trebuie sa chem salvarea? Va rog ajutati-ma sunt speriata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Atunci se explica, doar ti-a scauzt glicemia. Cu o lingura de zahar sau o bucata de ciocolata iti revi. Du-te si la medic pentru o consultatie si niste analize ca sa fii sigura ca nu e altceva.
Multa sanatate.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai lesinat

| CuriousStuff a răspuns:

Ai mancat ceva azi? Tremuri, transpiri? Alte simptome nu mai ai? Mananca ceva dulce, s-ar putea sa-ti fi scazut glicemia. Sau o cadere de calciu. Daca se mai repeta du-te la medic. Sau du-te si fa-ti un set de analize.

| Anitta_Karla_1990 explică (pentru CuriousStuff):

Da imediat dupa ce mi am revenit tremuram putin si transpiram dupa vreo 15-20 de minute mi-a trecut iar acum ma doare putin capul si mi-e greata

| CuriousStuff a răspuns (pentru Anitta_Karla_1990):

Manaca o lingura de zahar si maine mergi la medic sa-ti faca o trimitere pentru un set de analize uzuale. Nu mi-ai zis daca ai mancat ceva azi...

| Anitta_Karla_1990 explică (pentru CuriousStuff):

Doar de dimineata

| CuriousStuff a răspuns (pentru Anitta_Karla_1990):

Atunci se explica, doar ti-a scauzt glicemia. Cu o lingura de zahar sau o bucata de ciocolata iti revi. Du-te si la medic pentru o consultatie si niste analize ca sa fii sigura ca nu e altceva.
Multa sanatate.

| Psychothic a răspuns:

Nu trebuie sa chemi salvarea, probabil ai lesinat si ti-ai lovit capul cand ai cazut.In orice caz mergi la medic si explica-i ce s-a intamplat detaliat.Ai lipsa de calciu?

| mariesprouse a răspuns:

Ar fi bine daca ai avea cu ce sa-ti masori tensiunea, e posibil ca din cauza aburului si al aerului inchis din baie sa fi lesinat. Eu zic sa iei un Calciu ceva daca ai si sa vezi cum te simti, daca in catva timp nu-ti revi sau mai ai vreun episod suna la salvare, ei sigur vor sti ce sa faca mai bine.

| Anitta_Karla_1990 explică (pentru mariesprouse):

Tensiunea mi-am luat-o mai devreme aveam 14iar acum am 11-12

| Anitta_Karla_1990 explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi ma simt mai bine acum