| Anamaria177 a întrebat:

Bună, am o întrebare mai ciudată. De câțiva ani nu stiu ce se întâmplă cu mine, am un sentiment ciudat parcă nu exist ...la școală mă uit foarte mult in gol, nu mă pot concentra la ore. Și de 2 ani sunt deprimata, nu mai ies afara cu prietenii stau numai în casă, nu mai am energie.Voi ați pățit vreodată așa? ( rog seriozitate)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristianXP25 a răspuns:

Pai. probabil ai alte ganduri care te supara, lucruri posibil chiar din cauza oamenilor sa nu mai vrei sa iesi din casa. exact cum mai fac eu."de ce sa ies pe drum cand pot sa stau acasa si sa fac acelasi lucru " ..in ziua de astazi majoritatea ies pe drum dar fac acelasi lucru : seminte, vorba si telefonul e principal, nelipsit.
N-ai energie pentru ca nu faci nimic, vorba aia " n-ai tragere de inima" happy

| Anamaria177 explică (pentru CristianXP25):

Da, așa e... mulțumesc

| Simpatic a răspuns (pentru Anamaria177):

Sau ai depresie...

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Depresia este o boala cat se poate de serioasă și se trateaza psihoterapeutic si medicamentos. Nu o lasa netratata, dacă vrei sa te vindeci.