| xoxzy_5735 a întrebat:

am o mica-mare problema...ieri m-am lovit la deget si mi s-a umflat si invenitzit putin.ma doare cand il mish.si as rvea sa stiu daca este rupt sau sclintit...multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te repede la medic, te va consulta si iti va spune precis ce ai si ce sa faci sa te vindeci.
Sanatate!

| Vizitiul a răspuns:

Daca -l misti, cu siguranta nu este rupt, eventual este scrantit. Oricum, nu te culca pe-o ureche, mergi la doctor.

| razvanadriann a răspuns:

Incearca sa apesi pe el la incheieturi. dar iti sugerez cel mai bine te duci la un doctor specializat... nu te joci cu saantate
Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat