| Jack323 a întrebat:

Buna ziua! Am jucat ieri fotbal cu un prienten in curte si din greseala si neatentie am dat cu degetul mare de la piciorul stang intr-un gardut din lemn si s-a rupt gardul. Asta s-a intamplat ieri si de ieri am o durere la acel deget si mi s-a umflat foarte tare, nu stiu daca e rupt sau e doar umflat si m-am dat cu o crema antiinflamatoare Dr.Boici dar niciun raspuns... m pus gheata si tot asa. Ma puteti ajuta cu aceasta problema. Daca se poate cat mai repede. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Incearca sa il prinzi cu degetele de la maini si sa il sucesti usor in toate directiile.
In cazul in care te doare de iti vine sa sari pe tavan du-te urgent la doctorul de familie ca poate fi rupt.
Daca durerea inceteaza dupa vreo 3-4 zile si nu te mai doare inseamna ca a fost doar sucit putin.

Insanatosire grabnica!

| Jack323 explică (pentru kar1GaNNN):

Multumesc! O sa incerc si sfatul tau.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Jack323):

Cu placere, o seara frumoasa.