| Shinobi a întrebat:

Am o mica problema si vreau un raspuns cat se poate de repede. Astazi am observat ca mi-a aparut o pata de culoare maronie, pe degetul mic de la picior (pata nu era acum 2 zile). are diametrul cam de 7 mm. ma poate ajuta cineva cu un raspuns pana imi fac programare la dermato? Dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Pai nu cred ca este ceva grav,poti intreba la farmacie sa iti dea vreo crema.
Mie mi-a aparut odata sub unghia de la degetul mare de la mana o pata de genul, a trecut, dar foarte greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O eczema sau o ciuperca ori ai un microb (puroi sau ceva de genu).
Du-te cel mai bine la medicul tau de familie ca o as te ajute sau s-ar putea sa te trimita cum zici u la un medic dermatolog.
Sper ca te-am ajutat.

| Shinobi explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca e ciuperca... ceea ce ma framanta este ca, acum vreo 3 saptamani, mi-am zgariat din greseala o alunita si mi-a curs putin sange. alunita aceea nu si-a schimbat forma, nimic, nu ma doare... dar ma sperie totusi.