| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, acum 1 zi, mi-a aparut umflatura in zona vaginului, doar ca nu langa, in partea de sus e mare distanta de la vagin, e una mica de tot, cat un bob de mazare chiar mai mica si nu stiu de ce, nu am facut sau patit nimic, de ce, nu ma deranjeaza la mers sau la sezut, doar ca ma mananca si cand o atind ma doare putin, ce poate fi, cum sa procedez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Mergi la medicul ginecolog pentru consult si investigatii - ca sa poti trata formatiunea care ti-a aparut trebuie sa stii in primul rand ce este.
http://www.i-medic.ro/......pubertatii

| SwEetAnnIs a răspuns (pentru doctoressa):

Acum nu mai simt nimic si s.a dezumflat, aseara cand m.am culcat nu avea nimic, iar astazi, de dimineata am realizat ca era ceva alb pe langa si ca s.a spart si nu mai simt nimic, cred ca a disparut, oare sa acumulat prea mult lichid de ala si acum a iesit?