| Mayushi a întrebat:

am o problema care ma chinuie de cand eram mica. Sunt cocosata. Deci noaptea eu dorm cumva botita si am observat ca si ziua stau cocosata (tatal meu e cocosat si mi a spus ca daca nu incerc sa ma indrept asa o sa raman si eu). Stiti ceva metode ca sa nu mai stau asa ca sa ma indrept? va rog frumos...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marina1000 a răspuns:

Pai poti incerca o metodabig grin. puneti o banda de scotch(scoci) pe spate...pe sub haine.si pune-o atunci cand perfect dreapta, astfel incat ea iti va aduce aminte cand ai din nou tendinta sa stai cocosata caci te va trage de pielebig grin...nu stiu daca am explicat bine dar sper ca aii intelesblushing I don't want to see

5 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Eu cand port sutienul cu bretelele in forma de X ma face sa stau dreapta. putin incomod la inceput dar apoi am tendinta sa merg tot mai dreapta. daca pporti sutien, stii tu cum sa ii pui bretelele in X. poti incerca :*

| ioana1704 a răspuns:

Cu gimanstica medicala, poate chiar un corset

| Libelle a răspuns:

Incearca sa te corectezi.La birou, cand scrii sau la calculator stai dreapta, nu aplecata.Noaptea dormi fara perne,iar cand mergi fa-o cu pieptul inainte,trage umerii in spate. Tine de sa te controlezi singura cat mai poti, ca dup-aia dai in alte prostii, sa porti corset medical care e foarte incomod.

| YusukeUrameshi a răspuns:

Esti o ciudata

| alina_6216 a răspuns:

Incerca sa mergi cu spatele drept, cand mergi indreaptal si poate vreodata o sa te obisnuiesti sa mergi dreapta