| Mia999 a întrebat:

Bună am o problema de 4 ani, merg la medic de oricate ori e nevoie, fac Papa Nicolau la 6 luni insa nu imi iese nimic niciodata! Niciun medic nu imi poate da decat antibiotic pentru presupuse diagnostice ca infectia urinara sau anexita bilaterala. Simptomele mele sunt:
- Usturimi la urinare( nu sunt dese dar ma ustura foarte rau si simt ca o arsura timp de jumatate de ora si nu pot face nimic din cauza usturimi), tin sa precizez ca nu ma ustura mereu, si nici nu pot spune cu precizie un interval, ma poate ustura zile la rand, sau odata la cateva saptamani.
-Frisoane
-Uneori intepaturi in partea dreapta jos sub abdomen. Ce credeti ca poate fi? Ce ma indemnati sa fac? Sincer am obosit. Precizez ca am 21 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa faci o ecografie poate ai rană pe colul uterin ecografie transvaginală se numeste, numai asa vei afla ce anume ai. Sanatate.Ti ai inceput viata sexuală? Sau esti virgină?

| Donsavas a răspuns:

Consulta un alt medic! Antibioticele sunt bune dacă ai usturimi, căci probabil sunt de la infecție. Trebuie să ti faci si o analiză a urinei înainte + o antibiograma.

| alina2k18 a răspuns:

O echografie abdominala ti-ai facut?

| Denisa0954 a răspuns:

In afara de papa nicolau ai facut si analize la secțiile vaginale? Fa si o urocultura pentru a scoate din calcul ca e infecție urinara, în cazul în care nu iese nimic. Dacă iese ceva la urocultura, poate fi o infecție urinara care nu este tratată cum trebuie