| UmbraDeVulpe a întrebat:

Infectia urinara poate fi doar daca te ustura in timp ce urinezi sau si daca te ustura cand te tii sa nu urinezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi la medic si vei afla.

| sammie a răspuns:

Pot fi ambele, odata ce tine de vezica.

| LisaJulie a răspuns:

Ambele dar e grav când te ustura tot timpul! Mergi la medic!

| Ilovedinero a răspuns:

O infectie urinara poate fi din orice deranj sau lucru neobisnuit pe care il simti.Sunt persoane care nu simt nimic si au infectii urinare, care au doar culoarea urinei schimbata sau mirosul, sunt alte infectii la care te doare de se despica carnea pe tine.Cel mai bine este sa margi sa controlezi caci asta aste unul dintre cele mai frecvente simptome ale infectiilor urinare

Răspuns utilizator avertizat
| Ilovedinero a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, cel mai probabil ai facut testul sa vezi ce se afla in urina, chiar daca doctorii ar stii din prima analiza ca ai o infectie urinara iti spun doar amanuntele pentru care a fost facuta analiza

Răspuns utilizator avertizat
| Ilovedinero a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

" buna ziuaa, as dori sa fac un test de urina, am niste simptome ale unei infectii urinare"

Răspuns utilizator avertizat