| octi23 a întrebat:

am revenit cu vesti. Am fost la stomatolog, nu la ortodont. D-na stomatolog mi-a dat o speranta cum ca ar fi o solutie. Sa imi scoata premolarul , iar apoi imediat sa imi puna un aparat mobil, pe care l-as purta doar noaptea si ar trebui sa stau cam inca 1 an si jumatate. Eu sunt foarte multumita cu aceasta varianta, insa ortodonta spune ca ea nu lureaza cu aparate mobile, ca ea nu este adepta acestora si ca ea crede ca ele nu rezolva nimic. Deci, ortodonta aceasta nu vrea sa imi puna un aparat mobil.
Stomatoloaga a spus ca sub nici o forma scoaterea caninului, deoarece dezechilibreaza toata dantura, fiind un dinte foarte important si in timp s-ar putea sa am probleme grave. Am inteles acest lucru, dar in momentul de fata imi doresc doar un aparat mobil. Va rog am nevoie urgenta de sfatuuuuri... Multumeeesc muuuult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| VladimirPutin a răspuns:

Fă tot posibilu să eviți doctorii dacă nu ai probleme grave