| andrei047 a întrebat:

Am rubeola de ieri..si nu suport gandu sa nu ies deloc din casa....Care stiti ai voie macar o ora afara?:-ss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Abcfunny a răspuns:

Eu acum am rubeola si stau 10 zile in casa, ai grija ca s-ar putea sa ti se intoarca inapoiwinking

| andrei047 explică (pentru Abcfunny):

Deci dupa ce imi dispar bubele pot sa ies afara.dar exista riscul sami reiese bubele?

| Abcfunny a răspuns (pentru andrei047):

Eu am de 5 zile rubeola, mi-au trecut bubele, dar nu ies afara. Doctorul mi-a zis sa stau 10 zile in casa, iar riscul sa reiasa bubele sunt mari daca iesi afara sau daca faci baie.Asa ca mai bine stai si tu 10 zile in casa ca sa scapi oricum eu am ajuns la faza aia cand mi s-au umflat gingiile si mainile nu zic ca ma mananca de nici nu dorm noaptea.

| AliveOne a răspuns:

Eh stai ma calm laughing
Am avut si eu rubeola acum 2 saptamani m-a durut in cot am stat numai pe-afara sa ma bronzez nu are treaba rubeola e ca si cand nu ar fi doar ca iti da o stare de plictiseala big grin
Eu unu nu am murit asa se parelaughing
Succeshappy
Funda?

| andrei047 explică (pentru AliveOne):

Da manlaughing da se zice ca pot sa iese complicati etc

| andrei047 explică (pentru AliveOne):

Da man.Dar alti zic ca pot sa iese complicati etc...:-ss