| roby_2111 a întrebat:

am si eu o intrebare care ma nelinisteste.Am 1.75 inaltime si cate kg ar trebui sa am la inaltimea asta. eu am in jur de 57. e bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

N-ai specificat daca esti baiat sau fata si ce varsta ai. Daca esti fata, esti cam slabuta, dar e OK (poti sa te mai ingrasi 2-3 kg), insa daca esti baiat, esti prea slab si ar fi bine sa mai pui macar cateva kilograme pe tine. Numai bine! Succes!

9 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

E baiat

| rosto a răspuns:

Pentru fete, daca s-ar aplica asta cu inaltimea minus 10, ar insemna ca eu sa am 60 de kg... ori mie mi se pare ca sunt grasa la 53 de kg straight face

| KellyGreen a răspuns:

Ar tb sa ai 65 de Kg.Se calculeaza inaltimea minus 10.

| evelin_1888 a răspuns:

E okhappy

| Sweet00gum a răspuns:

Nu.esti prea slaba

| adelina_5429 a răspuns:

Ar trebuii sa ai 61-62 de kg... trebui sa mai scazi 10 din inaltime :d de exemplu ai 1. 60 trebui sa ai 50 de kg Sper ca ai inteleshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce ma interseaza pe mine hmm

| roby_2111 explică:

big grin A trecut foarte mult timp si am mai crescut! Sunt baiat! Am 1.90 si 83kg e bine?

| NOname a răspuns (pentru roby_2111):

Foarte bine, Roby. Felicitări!
Ce băiat mare te-ai făcut...