| TheRocker16 a întrebat:

Hi. ^^ Am 15 ani. 1.75 inaltime si 57 de kilograme. Sunt grasa? Cate kilograme ar trebui sa am la inaltimea mea pentru a nu fi nici grasa. nici slaba? Multumesc anticipat. [ va rog nu faceti glume. sau misto ]

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Am facut astea pe net la niste teste de greutate :

ESTI NORMOPONDERAL Ai o greutate normala pentru inaltimea ta.
Un IMC mai mic de 20 poate indica probleme grave de sanatate la unele pesoane, in special daca este rezultatul unei slabiri extreme intr-un interval scurt de timp. Orice modificare evidenta a greutatii trebuie sa fie considerata drept un semnal de alarma ce nu poate fi neglijat. In schimb, o greutate stabila care nu inregistreaza variatii considerabile pe parcursul mai multor ani, nu este un motiv de ingrijorare
Greutatea ta ideală este de 66, 61 kg.

Greutatea ta trebuie sa fie intre 56, 69 si 76, 53 kg.

Deci nu nu esti grasa.Este perfect.Eu sunt supraponderala, am 1.66 si 48-50 kg si trebuia sa am vreo 65 si nu este normal la mine, eu sunt slaba laughingwinking

6 răspunsuri:
| ღClauuღ a răspuns:

Pai de obicei trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea de ex. daca ai 1.60 sa ai 50 de kg si tot asa.Ma rog cu kg in + sau in - n`o sa omoare pe nimeni. Sper ca ti-ai dat seama ce vruiam sa spun.Bafta!:*

| Ćřęøےίиąą a răspuns:

65 de kg :*

| qMisaki a răspuns:

Buna
Eu am 11 ani, 1, 64 inaltime si 52 kg, deci, esti f bine! Nu esti nici slaba, nici grasa, eu zic ca esti perfecta big grin
Pa!

| ѕтαя a răspuns:

Cam 55 de kilograme.Esti normala!

| xVicky a răspuns:

Nu cred ca esti grasa, insa daca ai nelamuriri poti consulta acest site:http://calculator-greutate-ideala.host22.com/Sper a ti-am fost de ajutor!

| Mariiiiiiia a răspuns:

Buna! Eu cred ca esti slaba! Nu-ti face probleme ca nu esti absolut deloc grasa...La inaltimea ta ar trebui sa ai 65 de kg...Asa ca stai linistita ca nu esti deloc grasa:*:*:*