| lexyy a întrebat:

Bunahappyam si eu o intrebarehappyce sa fac sa nu mi se mai toceasca varfurile atat de repede, adica la o luna s afiu nevoita sa imi iau 1 cm din par, pentru ca in rtimu asta nu va mai cerste niciodata mai ales ca imi creste foarte foarte greusad mentionez ca imi fac parul cu placa o data la 2 saptamani(stiu ca asta e motivul principal)si-a luat o prietena un spray dala d epar cu care se da inainte sa-si bage placa in el, si intr-o saptamana l-a facut praf, s-a ars de 10 ori mai repede,asa ca nu vreau sa folosesc chimicale d egenu asta, as vrea ceva regenerator natura sau nu stiu, ajutati-macrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu-ți mai faci părul la placă, decât o dată la 6 luni și atunci dacă este un eveniment important.
Uleiul de ricin ajută la creșterea lui (masaj la nivelul pielii capului), pe vârfuri aplici ulei de argan/măsline.
Pa, pa.

| BrokenWings a răspuns:

Cam greu asa... Daca il intinzi se distruge foarte usor. Eu nu il intind niciodata si tot mi se despica la varfuri deoarece mi se incalceste si trag de el foarte tare in momentul cand il periez. Eu folosesc Placenta de la Kallos. E ca un fel de balsam pe care il folosesc doar la varfuri dupa clatire. Il las 5 minute sa actioneze dupa care imi clatesc din nou parul si gata! De cate ori ma fac cu el lumea ma intreaba daca mi-am intins parul deoarece eu am si parul lins si daca ma mai si dau cu Placenta de la care sta drept la varfuri (asta la tipul meu de par) arata chiar foarte drept...

| Bbyah a răspuns:

Foloseste masti de par care-ti regenereaza parul

| CrissaDlc a răspuns:

Buna. Exista Sprayu`ri speciale pentru problema ta. Eu cred ca placa are un rol important in arederea parului. Iti recomand sa nu te mai faci cu placa si sa te informezi pe la farmacii despre samponurile / sprayu`rile de care tu ai nevoie.