| d3utzsa a întrebat:

Buna am si eu o intrebarebig grin
am vazut pe net niste lentile de contact superbe si as vrea sa le comand dar trebuie neaparat sa imi fac control inainte? sau pot sa le comand si fara control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Biscuiti a răspuns:

Daca sunt lentile de vedere da, dar daca sunt lentile din alea pentru a schimba culoarea ochilor nu happy

| bianca12maria a răspuns:

( Faza cu controlul e o masura de precautie )Da, trebuie pentru ca daca nu ai probleme si iti pui lentile o sa ai de suferit mai tarziu.

Funda?

| Urmalde a răspuns:

Hey! Da trebuie sa te duci la control sa vezi ce dioptrii ai! Sau daca ai probleme cu vederea. Funda?happy