| Julia1188 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai intima. De cateva zile am o uscaciune si un discomfort in zona intima. Stie cineva ce as putea folosi? Mentionez ca nu am viata sexuala de aprox 2 ani, deci orice fel de infectie cu transmitere sexuala se exculde. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Uscaciunea in zona intima nu apare doar dupau contact sexual, are numeroase cauze:menopauza, fumatul,
medicamentele.Iti recomand o crema vagina cu estrogeni Ovestin.Dar cel mai bine te duci la un consult ginecologic si o sa iti dea un tratament corect.