| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara! Va rog seriozitate. Sunt fata, am 14 ani si acum cateva zile a inceput sa ma usture, sa ma doara si sa ma manance in zona intima, labiile mi se par usor umflate, asa rosiatice putin. stie cineva ce as putea avea? cum rezolv problema? tin sa mentionez ca nu mi am inceput viata sexuala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai oparit cu pipi, ca alt motiv nu vad, odata ce nu spui nimic din ce ai facut in zona aia ca sa te fii iritat atat de rau.

Spala-te cu apa calda si sapun, dimineata si seara, asa cum fac toate fetele si femeile.
Tine zona spalata si perefct curata tot timpul si poarta numai chioleti de bumbac, fiindca cele cu material sintetic, produc iritatii.

| raisabalasaa a răspuns (pentru Violleta2022):

Buna seara! prin oparit de la pipi, va referiti la urmatoarea situatie?: era foarte frig afara si eram rece toata si cand am intrat in casa primul lucru pe care l-am facut a fost sa merg la wc si chiar urina a fost extrem de fierbinte, pentru corpul meu "inghetat", la asta va referiti?

| Violleta2022 a răspuns (pentru raisabalasaa):

Nu, la faptul ca este posibil sa fi fost urina mai acida si nu te-ai sters dupa urinare. sau porti chilot sintetic, ca si asta irita pasarica.