| Mycutsa a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Am un dinte ciobit si la rece ma doare foarte tare sad As vrea sa ma duc la dentist pentru albire si pentru pilirea dintilor. Imi va repara dintele ciobit? Cat m-ar costa toate astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nutu09 a răspuns:

Da dacai spuitil va repara
va costa depinde de doctor si de calitatea lucrului facut

| Mycutsa explică (pentru Nutu09):

La pilirea dintilor doare?

| Nutu09 a răspuns (pentru Mycutsa):

Nu stiu dar poate nuva costa asa mult

| Mycutsa explică (pentru Nutu09):

Pretul nu este o problema asa mare. Mi-e frica sa nu ma doara sad

| Nutu09 a răspuns (pentru Mycutsa):

Stiu ce vrei sa zici vineri am fost si eu si ma temeam foarte tare dar nu e nimic doa injectia de amurtire de inteapa unpic mai deloc dar in rest nu simti nimic asolot nibic pot sa te loveasca sineva si nu smti

| Mycutsa explică (pentru Nutu09):

Injectie? Pff. prefer orice fara injectii. unde se face injectia?

| Nutu09 a răspuns (pentru Mycutsa):

Se face in gingie dar nu doare deloc doar o sinpla intepatura daca nu-ti pune ingectie te va durea insuportabil

| Mycutsa explică (pentru Nutu09):

Off sad Ma voi duce maine la dentist
Sper sa nu imi faca injectie

| Nutu09 a răspuns (pentru Mycutsa):

Iti spun daca o sa-ti faca injectie o sa vezi ca de eaba te-ai speriat
Ma anunti si pe mine mine se sa intinplat ok?

| Mycutsa explică (pentru Nutu09):

Te voi anunta. Maine ma duc