| Totojsjs a întrebat:

Am si eu o problema dimineata cand ma trezesc simt dureri de spate si am si probleme cand merg la toaleta ma ustura destul de rau dupa ce urinez si am impresia ca am si luat in greutate...e posibil sa fie o infectie urinara sau sa fi ramas gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ai o infectie urinara si te dor rinichii nu spatele, mergi la urolog.

| HazelEyes77 a răspuns:

Par simptomele clasice ale unei infectii urinare. Mergi la un medic sa te consulte si sa ti prescrie un tratament adecvat. Nu trebuie sa te joci cu sanatatea niciodata. Numai bine

| HadesSs a răspuns:

E posibil sa fie o infectie urinara, durerea de spate vine de la rinichi parerea de aceea te si ustura cand urinezi, iti recomand sa mergi cat mai repede la doctor, pentru o parerea avizata.

| DenisaDeni11 a răspuns:

Este foarte posibil sa fie o infectie urinara, dar si foarte probabil sa elimini nisip de la rinichi.
Este groaznic.Am avut simptomele ce le ai tu, si mi-au dat Uractiv si No-spa.
Daca mergi la farmacia si spui ce simptome ai, iti vor da ce ai nevoie. Dar totusi o vizita la medic nu strica.

| generator20 a răspuns:

Piatra sau nisip la rinichi? Sau pe uretra, nu stiu ce sa zic. Incearca sa bei mai multa apa!