| Totojsjs a întrebat:

Am si eu o intrebare.
De 2 zile cand merg la toaleta urinez rosu, cred ca e cu sange si ma ustura si simt dureri mari de stomac si de spate.
Prima data am crezut ca o infectie usoara si ca mi-a venit si menstruatia dar pe tampon apar doar asa 2, 3 picaturi iar cand urinez e complet un portocaliu. Aveti cumva idee ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ori infectie urinara, ori un calcul urinar. In ambele cazuri trebuie sa ajungi la medic, du-te la urgente.

| sierra1 a răspuns:

Orice ai, nu e normal să fie așa. La medic - cel târziu mâine!

| Donsavas a răspuns:

Ar cam trebui să consulti medicul de familie. Nu e grav dar nici de așteptat.

| Arthiom a răspuns:

Te duci de urgenta la medic. Nu e de joaca cu asa ceva. Nu asculta sfatul nimanui ca trece cu aia, cu cealalta, cu tinctura de ce zice vecina/vecinu/bunica/prietena/matusa.
Te duci direct la medic si te tratezi corespunzator.

| Andersen2k18 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze. Dar trebuie sa te duci la urgente imediat. Sa te consulte un medic urolog.