| cυρcαкє a întrebat:

happy
Am ticul de a pocni degetele, gâtul și spatele. Îmi puteți da mai multe informații despre ce s-ar putea întâmpla? Știu că este rău, dar nu mă pot abține, pur și simplu nu mă simt bine dacă nu le pocnesc. Și ce aș putea face să mă las?
Dau fundiță!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Claudiu_Bujorean_1997 a răspuns:

Ti se slabesc articulatiile : La degete din cate am auzit o sa creasca strambe si cand o sa fii batran o sa tremuri tare si la gat la fel o sa dai din cap la batarnete fara sa-ti dai seama! sper sa ti-am fost de ajutor! Si eu le mai pocnesc solutia ar fi cand incerci sa le pocnesti aduti aminte ce o sa ti se intample in viitor!:d funda?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Claudiu_Bujorean_1997):

Bună.
Se numește Parkinson, boala care duce la clătinatul capului și/sau membrelor, nu are treabă cu trosnitul degetului.
Rezistența articulațiilor se distruge în timp, da?
Pe viitor să oferi informații cât mai relevante, nu să te milogești după funde!
O seară plăcută.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| kristinne a răspuns:

Chestiae ca la batrinete o sa-ti tremure mainele fiindca se rod cartilajele cara unesc oasele!

| Alle19Elena a răspuns:

Si eu imi trosnesc degetele.Din cate stiu eu la batranete s-ar putea sa-ti tremure partile corpului pe care le trosnesti din cauza articulatiilor!