| andreipro54 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema, de cateva luni am niste dureri de spate, mai exact niste disconforturi la spate si pana nu il pocnesc, nu imi trec si de multe ori cand pocnesc spatele este o durere suportabila, ma puteti ajuta va rog? Nu stiu ce sa fac, nu gasesc pe net nimic ce m-ar putea ajuta, niste informatii ceva. A mai patit cineva asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la medic.

| kr.mdy a răspuns:

Prin pocnire trece durerea caci se elibereaza articulatiile.Dar nu e bine sa faci mereu, poti face sport in casa zilnic sau afara sa ti mentii articulatiile in forma.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai pocni spatele ca-ti distrugi cartilagiile. Asa ceva nu se face!
Mergi al medic, fa-ti raze la coloana, dar nu mai fa porcarii care iti rup cartilagiile si tendoanele ca te nenorocesti pe viata.

| dullcat a răspuns:

Mergi la medicul de familie.Nu e ok sa cautam pe net pentru probleme medicale si sa ne tratam dupa ureche.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am mai patit, însă am cautat pe internet și am găsit următoarea informație: Cele mai frecvente cauze ale durerii de spate sunt problemele musculare. Din cauza unor ridicari grele, indoiri sau a unor miscari repetitive, muschii pot fi durerosi, dar aceasta problema se vindeca de obicei in cateva zile. Cel mai bine întreabă medicul de familie în privința aceasta pentru a putea avea diagnosticul corect.

| AdioTPU a răspuns:

Fa o radiografie.