| andreealajsbdb a întrebat:

am15ani..aproape2saptamanim au durut sanii si erau umflati..nu mai sunt"domnisoara" si nu sunt insarcinatalaughingmentionez ca mi-a intarziat o saptamana, timp in care m-au durut ovarele si am fost racita la burta..deci de ce ma dureau sanii? acu nu ma mai dor asa tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Irina777 a răspuns:

Ti se apropie cilcul. Sunt simptomele premestrauale. Ca ti-a intrziat este din cauza racelii. Nu e nimic grav, stai fara grija

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi bine sa faci un control ginecologic, risti sa ai o infectie de care tu n u ai habar si vei avea complicatii.
Rceala si infectia intarzie CM
Sarbatori fericitehappy

| frostxtq a răspuns:

Te dureau din cauza ca trebuia sa iti vina menstruatia. Este unul dintre simptomele dinainte de ciclu.
Nu iti face probleme, mai ales daca acum nu te mai dor.
Durerea de sani nu are legatura cu raceala.

| Nonameagain a răspuns:

Nu mai esti domnisoara (la 15 ani?!) si ti-a intirziiat ciclul. Ia mai refa testul de sarcina, s-ar putea sa ai surprize neplacute. Uneori ai ciclu peste sarcina.

| Oana_Jrr_1990 a răspuns:

Eu as` zice sa vizitezi un ginecolog laughing)... Poate ai un mostenitor