| oana16 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu cat costa o consultatie la un medic ginecolog...in Baia-Mare. Nu as vrea la spital. undeva particular de preferat femeiebig grin
Si poti sa mergi si fara unul din parinte?:-ss am 16 ani doar...sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

La ginecolog in Baia-Mare consultatia cred ca e in jur de 50 ron. Si nu ti-as recomanda sa mergi la o femeie, caci sunt mai repezite, dar stiu un dr. f bun, dr. Ardelean. De asemenea, ti-l mai recomand si pe dr Florea Anatolie care are cabinet la clinica Jersey Transilvania. Are program marti si joi de la ora 16, daca vrei alte detalii, scrie-mi, eu la astia as merge cu incredere. Depinde despre ce e vorba, dar oricum eu ti-i recomand.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Adina, tu stii ca legea prevede ca nu poti consulta ginecologic o minora fara acordul unuia dintre parinti? De ce esti tu atat de sigura ca un ginecolog va accepta sa incalce legea? Laura Andresan a avut o initiativa vrand sa propuna modificarea legii, astefl incat sa li se permita fetelor de la 16 ani sa fie consultate de ginecolog fara acordul parintilor. Dar nu cred ca a strans suficiente semnaturi, ca femeilor nu le pasa, sunt sigure ca se poate si nici macar nu se intereseaza, satisfacute de autosuficienta lor.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atunci du-te cu unul din parinti sau cu un tutore.

Bula
| Bula a răspuns:

Intre 50-100 lei.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Te ia orice medic.Prietena mea a facut o intrerupere de sarcina acum vreo 2 saptamani. Fara acordul parintilor sau ceva de genu.Are 17 ani. A sunat la 3 cabinete sa se intereseze de intrerupere de sarcina...si toti medicii au fost de-acord sa ii faca desi are doar 17 ani.Si nici nu a dat spaga medicilor. A pus-o sa semneze doar ca e de-acord cu intreruperea de sarcina.Atat si nimic mai mult.Nici buletin...nici nimic.Programarea nici macar nu era facuta pe numele ei.Era facuta pe numele meu, deoarece la acelasi cabinet merge si mama ei...si nu dorea ca numele ei sa figureze la ei in data lor de baze.Cat timp le intra banul in buzunar...crede-ma ca nu prea ii intereseaza cati ani ai si ce parere au parintii tai despre treaba pe care doresti sa o faci.
O consulatie te costa in jur de 50-60 de lei. Cel putin in Oradea e 50 lei.Nu cred ca e mult mai scump in Baia-Mare.

| yasminna a răspuns:

O consultatie la ginecolog e intre 50-100de lei. Te sfatuiesc totusi sa vorbesti cu mama ta si sa mergeti impreuna.Nu te juca ca minciuna are picioare scurte.

| oana16 explică:

Ce minciuni?straight face vreau sa ma duc pentru ca menstruatia mea nu este regulata...nu inteleg care era faza cu minicunile...rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa mergi fara parinti la un control, desigur. uite ce am gasit pe google la cabinete ginecologice Baia Mare :Cabinet medical de obstretica-ginecologie.
Adresa: Bulevardul Republicii 12/12, Baia Mare., judetul Maramures
Telefoane: 0262-250.493
Cauta si tu, vei gasi mai multe. O consultatie e undeva intre 50 si 100 lei, cum spunea si OldBoy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata draga. minciunelele astea nevinovate te pot costa viata, cat se poate de serios! trezeste-te numai un pic din amorteala, deschide ochii si asuma-ti responsabilitati. vorbeste cu mama ta si merge-ti impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna oana.eu sunt de pare ca trebuie sa iti inima in dinti si sa te duci la un barbat k ei stiu mai bine decat o femeie, si poti sa te duci singura sau cu o prietena. da cine stie cat costa o consultatie in iasi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Micle Dorina:str.Nicolae Balcescu nr 6, ti-o recomand cu incredere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O consultatie la ginecolog in Baia Mare costa 50 Ron(500 000 lei), si sunt destule cabinete particulare, si de doctor-femei, dar eu totusi ti-as recomanda un medic ginecolog, dr Costin Nicolae. E profesional si se ocupa foarte bine de tine. Femei ar fi dr Micle Dorina, dr Bonea Diana... poti cauta pe google in pagini aurii adresa cabinetelor de ginecologie. Sper sa iti fie de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Da, intr-adevar am auzit si eu pareri cf carora barbatii s-ar pricepe mai bine la ginecologie decat femeile. dar nu cred ca e adevarat. I mean, cine se pricepe mai bine la o femeie decat o alta femeie? Sunt medici si medici...si e normal ca la varsta ei sa-si doreasca sa mearga la o femeie sa o consulte...nu are 35 de ani sa o doara-n cot cine o consulta...are doar 16 ani si sunt anumite feelinguri de teama, rusine, etc, care se aduc in discutie...degeaba trimiti un om care are nevoie de terapie prin nisip la munte, daca lui ii trebuie sa mearga la mare...asa ca lasati-o pe saraca fata sa mearga la o tipa medic ginecolog...numai ca ar fi de dorit sa auzi si niste chestii ok despre tipa in sine.sa iti fie recomandata, sau nu stiu...sa aiba referinte bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca dr REPEDE DAN este un foarte bun medic si poti apela la el cu toata increderea. un control costa 50ron.

| lucianamiky a răspuns (pentru anonim_4396):

In Ploiesti stiti cumva cat costa o consultatie la ginecolog si un dr?

| lucianamiky a răspuns (pentru anonim_4396):

Acelasi lucru asa vrea si eu sa stiu dar in Ploiesti

| lucianamiky a răspuns:

Buna acelasi lucru as vrea si eu sa stiu dar in Ploiesti...imi pare rau ca nu te pot ajuta