| Ana a întrebat:

as vrea sa va intrebare si eu ceva in special pe fete, de cateva zile ma dor sanii in special sfarcurile dar doar la atingere, din ce cauza ar putea sa ma doara? fara mistouri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate esti inainte de menstruatie, dar oricum, nu e foarte normal. Daca situatia se repeta si in alte luni sau nu se amelioreaza la trecerea menstruatiei, atunci e cazul sa mergi la medic fiindca poate fi o dereglare hormonala. Alta cauza la care ma pot gandi este un debut de sarcina.

| Leea1234 a răspuns:

Iti cresc .sau esti inainte de menstruatie... sfatul meu este sa nu porti sutiene foarte" stranse"...si cat timp esti acasa... da-l jos...si inlocuieste-l cu un maieu, ceva lejer...
dar totusi daca vezi ca durerile continua... urmeza sfatul brigaelei!

| Ana explică:

Sunt virgina happy

| Kidu a răspuns:

De acord cu celelalte fete, poate fi de la crestere, ori inaintea menstruatieihappy
oricum, fii fara griji, e normal.

| DeMentaa a răspuns:

Probabil iti cresc depinde de varsta eu cred ca iti cresc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti inainte de ciclu este normal te dor si cand esti excitata, este normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sindromul premenstrual nu-ți spune nimic?
Multe fete au tensiune în sâni câteva zile înainte de menstră și cedează o dată cu venirea sa.
Nu este nimic anormal peână aici. Dacă durerile persistă și după ce a venit și a trecut menstra trebuie să faci dozările hormonale (la endocrinologie) și în urma diagnosticului diferențial vei primi și un tratament medicamentos în acest sens.
Pa, pa.

| Corinne a răspuns:

Pai.cred ca dor din cauza cresterii happy sau inainte de menstruatie pe mine ma dureau.Alte motive nu stiu sa-ti zic.
Eu asa stiu ca ii normal sa te doara.

| biu_4440 a răspuns:

O posibila cauza ar fi menstruatia, se mai poate sa te doara si spatele sau eventual"burta" cu o saptamna inainte, din aceeasi cauza. S-ar mai putea datorita cresterii sau. a sarcinii.