| millar a întrebat:

Buna, azi mi-am loat apuretin si de maine vreau sa incep sa iau, si am cateva intrebari
1 conteaza la ce ora iau?
2 la ce interval de timp incepe sa isi faca efevtul adica sa elimin apa din organism
3 daca mananc anumite alimente care contin sare, dar putina are ceva?
4 in cat timp se vad rezultare visibile
5pot slabi?
Ce sfaturi puteti sa mai imi dati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Conteaza sa il iei cam la aceeasi ora, nu conteaza cand, dar e de preferat sa il iei dimineata, ca sa nu te plimbi toata noaptea la toaleta.
2. Dupa cam doua ore incepi sa elimini excesul de apa.
3. Nu, nu are nimic.
4. Rezultatele se vad imediat, in 12 ore deja ai eliminat excesul de apa.
5. Nu, nu poti slabi. Poti pierde 1-2 kilograme de apa, daca ai retinut apa in testuri. Daca nu, prin deshidratare, vei pierde 300-400 de grame. Cantitatea de grasime nu va fi influentata

| francut a răspuns:

L-ai luat "dupa ureche"? Medicul nu ti-a explicat cum?

| francut a răspuns:

In lunga ta intrebare vad ca te intereseaza slabitul. Acum inteleg de ce nu stii cum se administreaza.
Nu, nu slabesti. Elimini apa si cam atat. Dar daca nu ai retentie de apa (surplus), vei forta rinichii sa elimine... ce nu ai. Si vei avea mari probleme.

| millar explică (pentru francut):

Pai am ..se vede...si gen o saptamana si ceva am baut in fiecare zii 3, 5 l

| francut a răspuns (pentru millar):

Ce se vede? Nu orice grasime este retentie de apa.