| AriannaO a întrebat:

vreau sa slăbesc cam 3-4 kg. Imi puteți spune povestea voastră, despre cum ați slăbit și in ce perioada de timp? Chiar am nevoie de anumite sfaturi ..nu știu ce sa mai fac. Ce alimente sa elimin, sau cum sa le combin. Am 15 ani, 160cm și 52 kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi 1:30h miscare in oras in fiecare zi si intr-o luna vei vedea rezultate

| Andreeush a răspuns:

La înălțimea și vârsta pe care o ai greutatea ta este normală.
Nu ai nevoie să slăbești.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

3-4 kg nu inteleg. Diferenta mare nu o sa fie.

| Asuganni a răspuns:

Buna! Nu esti grasa, eu am 1.60 ai aproape 58 kg. Eu cred ca ai timp sa slabesti Pe la 17 ani jumate - 18 ani dupa ce corpul se va dezvolta complet si te vei oprii din creștere, atunci te poti ocupa mai mult de cum arati. Stii ca poti creste pana la 19 ani? Eu sunt un pic mai mare ca tine. Am vrut si eu sa slăbesc dar mama mea nu ma lasa, tot ma pune sa mananc dar nu mananc mult, am vrut sa tin regim dar am nevoie de mancare specială si sa ma ajute ea cu rețeta asa ca am incercat sa ma înfometez si nu este bine deloc sincer, nu iti sugerez si imi spune ca nu sunt grasa, intr-adevar este ca multi baieti se uită dupa mine pe strada, fluiera. Eu aș fi vrut sa fiu slabuța. Mi-am dat seama ca am destul timp sa slabesc pe la 18 dupa ce mai cresc, mai ma inalt. Eu asta iti sugerez esti destul de mică sa te chinui cu regimuri si poate sa stai înfometata. Daca ar fi fost grav, si erai foarte grasa era normal sa intervina un regim. Stai linstita multe fete vor sa fie ca tine mai plinută ( mai bine dezvolata) ceea ce cred ca esti, si cu forme si ok, ai ce sa arati. Iar pe la 17 va fi normal sa te intereseze mai mult si cum arati, va intervenii relatii. Mie nu imi pasa de parerea altora ci eu sa fiu fericită. Cand voi slabi eu poate iti voi da rețeta si un sfat cum sa slăbești. Dar acum nu este necesar sincer. happy